Regulamin forum

Announcements about new fueatures, promotions, technical breaks, etc.
User avatar
Support
Administrator
Posts: 690
Joined: 09 Feb 2016, 15:02
Location: Warsaw
Contact:

Regulamin forum

Postby Support » 03 Mar 2016, 8:27

REGULAMIN FORUM

Lista najważniejszych zasad panujących na forum:
Nie hackujemy - oczywista zasada, nie próbujemy łamać zabezpieczeń forum oraz przejmować kont innych użytkowników. Odgadnięcie hasła i zalogowanie się na cudze konto również traktowane jest jak hackowanie. Użytkownicy, którzy dopuszczą się takich zachowań zostaną zbanowani bez ostrzeżenia.
Nie dyskryminujemy - obrażanie członków forum ze względu na religię, rasę, płeć, orientację seksualną czy przekonania polityczne jest zabronione. Forum jest miejscem, gdzie wszyscy są równi, i wszelkie przejawy dyskryminacji będą bezwzględnie karane.
Nie obrażamy - zaczepianie i obrażanie użytkowników forum jest niedopuszczalne. Najgorszym przykładem jest dokuczanie nowym członkom forum.
Nie oskarżamy - aby utrzymać miłą atmosferę na forum zabronione jest publiczne oskarżanie użytkowników. Osoba atakowana ma prawo bronić się, jednak tylko w sposób, który nie narusza zasad panujących na forum, gdyż również mogą zostać ukarane.
Nie przeklinamy i nie publikujemy obscenicznych materiałów - nie ma miejsca na forum na takie treści. Forum jest wspierane przez system cenzorski. Jeśli widzisz, że słowa w poście są zastąpione przez ****, oznacza to, że najprawdopodobniej łamiesz regulamin. W takiej sytuacji należy dokonać edycji postu. Oszukiwanie systemu cenzorskiego jest traktowane jak łamanie zasad.

Pozostałe ważne zasady panujące na forum:
Nie reklamujemy - zabronione jest zarabianie pieniędzy za pośrednictwem forum. Niedopuszczalne jest również bezpośrednie kontaktowanie się z użytkownikami forum w celu sprzedaży lub reklamowania jakichkolwiek produktów.
Nie prowadzimy nielegalnej działalności - zabronione jest prowadzenie jakiejkolwiek działalności uznawanej przez prawo za nielegalną.
Nie spamujemy i nie dublujemy postów - nie wolno umieszczać wielu postów z rzędu w danym wątku. Takie zachowanie psuje jakość forum, jak również jest marnowaniem pamięci. Podwójne posty będą łączone w pojedyncze wpisy. Wszelki spam traktowany będzie jako bezwartościowy post i kasowany.
Nie powielamy wątków - w przypadku braku otrzymania odpowiedzi w założonym wątku, zabronione jest umieszczanie w nim kolejnych postów (dozwolone jest natomiast edytowanie już istniejących). Jeśli założyłeś wątek, aby uzyskać pomoc, możesz umieszczać w nim nowe posty pod warunkiem, że zawierają one dodatkowe informacje (fakt, że chcesz uzyskać pomoc w rozwiązaniu problemu nie jest dodatkową informacją. Zabronione jest tworzenie kilku wątków dotyczących tego samego tematu.
Nie publikujemy prywatnych informacji - nie publikujemy postów zawierających nazwiska czy adresy, ponieważ informacje te będą wtedy dostępne dla każdego.

W przypadku złamania jednej z powyższych zasad stosuje się następujące kary:
Ostrzeżenie - w zależności od tego, jak poważne jest naruszenie, użytkownik może otrzymać ostrzeżenie.
Wyciszenie - brak możliwości publikowania postów przez 10 dni.
Tymczasowa blokada - użytkownicy, którzy po wyciszeniu na 10 dni nadal będą łamać zasady, mogą zostać zablokowani na miesiąc lub 2 miesiące, jeśli sytuacja będzie się powtarzać.
Permanentna blokada - notoryczne łamanie zasad forum lub wyjątkowo niestosowane zachowania będą skutkowały permanentną blokadą konta.

Poprawka 1 - nie ma usprawiedliwienia dla łamania zasad. Nie ma znaczenia czy w momencie złamania którejś z zasad użytkownik był zły lub działał pod wpływem emocji. Nieważne jest również to czy przyczyną złamania którejkolwiek zasady były wygłupy. Łamanie zasad jest łamaniem zasad, dlatego wszelkie nieodpowiednie zachowania będą karane tak samo.
Poprawka 2 - nękanie administratorów forum jest zabronione. Administratorzy są tutaj po to, aby wykonywać swoje obowiązki, niejednokrotnie podejmując trudne decyzje. Jednocześnie zabronione są wszelkie pogróżki kierowane do administratorów (jak i innych użytkowników forum).
Poprawka 3 - łamiąc więcej niż jedną zasadę należy liczyć się z tym, że konsekwencją będzie tymczasowe lub permanentne zablokowanie konta. Jeśli kara wynosi 10 dni lub mniej, oznacza to, że konto jest wyciszone. W przeciwnym razie konto jest tymczasowo lub permanentnie zablokowane.

Return to “News”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest